خصوصیت alt برای تصاویر

یک متن جایگزین برای تصویر است.

هنگامی که کاربر به هر دلیلی (سرعت پایین اینترنت، خطا در بارگذاری آدرس تصویر و یا استفاده از نرم‌افزارهای صفحه خوان) نتواند تصویر را ببیند، alt اطلاعاتی را درباره تصویر در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

مزیت اصلی alt برای صاحبان وب‌سایت‌ها، خوانده شدن متن alt توسط موتورهای جستجو است که می‌تواند به افزایش تعداد ورودی‌های سایت و بهبود SEO کمک فراوانی کند.

بهتر است از متن‌های کوتاه جهت alt استفاده شود مگر اینکه نیاز باشد توضیح بیشتری جهت درک بهتر تصویر برای بازدیدکننده داشته باشید. به‌طور مثال در مورد وب‌سایت فروشگاهی این مطلب بسیار اهمیت دارد که متن alt توضیح کاملی از محصول موردنظرشان باشد. مثلاً در مورد فروش گوشی آیفون از متن "گوشی آیفون 6s خاکستری ۶۴ گیگ" استفاده کنند.

متن alt یک روش مناسب برای معرفی موضوع صفحه به گوگل است به‌طور مثال اگر مطلبی در مورد گوشی آیفون می نویسید بهتر است از متن گوشی آیفون و یا iPhone استفاده نمایید.

نکته مهم در نوشتن متن alt این است که از تکرار کلمات کلیدی جدا پرهیز کنید زیرا گوگل این روش را یک روش غیرقانونی جهت بهینه‌سازی سایت تشخیص داده و احتمال جریمه شدن شما از طرف گوگل وجود دارد.

به‌طور مثال اگر می‌خواهید مطلبی در مورد گوشی آیفون بنویسید نباید از متن "گوشی آیفون قیمت آیفون تعمیر آیفون" استفاده کنید.